Nasze imprezy ASG

Archiwum imprez

 

Czas i miejsce:

Złotniki 12-12-2009. godzina 10:00

Tło Fabularne

Po ujęciu Slobodana Niemoticia przez Amerykanów i rozbiciu serbskiej ofensywy w obrębie miasta w sztabie Radko Cwanicia wszyscy odetchnęli z ulgą. Miasto pozostało w rękach Bośniaków, jednak wokół miasta nadal pozostawał ciasny pierścień oblężenia. W rękach serbskich pozostawał też niewielki przyczółek w południowej części miasta. To właśnie tam Serbowie koncentrowali swoje siły do kolejnej ofensywy mającej na celu jego przejęcie. Radko wiedział że jeśli pozwoli Serbom na zebranie sił po klęsce jakiej dopiero co doznali jego wyczerpane długotrwałymi walkami oddziały nie będą w stanie skutecznie stawiać oporu przeważającym siłom wroga. Na jakiekolwiek wsparcie, czy posiłki ze strony armii Bośni-Hercegowiny nie mógł liczyć. Wobec trudnej sytuacji w jakiej znalazły się jego oddziały, oraz doniesień wywiadu o tym iż dowodzący obecnie Serbami zastępca Niemoticia Alija Okrutnić w celu podniesienia morale swoich żołnierzy przeniósł swój sztab na południowy przyczółek podjął bardzo ryzykowną decyzję o śmiałej akcji mającej na celu likwidację ostatniej serbskiej enklawy w mieście. Gdy przedstawił swój plan oficerom w ich oczach mimo ogromnego zmęczenia dostrzegł zimne błyski, ich twarze stały się zacięte i wyrażały skrajną nienawiść. Nic dziwnego, wielu z nich straciło swoich bliskich czy to w samym Sarajewie czy teź w kierowanej przez Okrutnicia rzezi w Srebrenicy. Wszyscy oni wiedzieli doskonale że o ile Niemotić skrupulatnie wykonywał otrzymane rozkazy, o tyle Okrutnić zawsze wykraczał po za wyznaczane ramy, zwłaszcza jeśli chodzi o eksterminację Bośniaków. Przelewanie krwi i skrajne okrucieństwo sprawiały mu wyjątkową przyjemność. Cwanić wiedział że jeśli uda im się przebić aż do sztabu Okrutnić nie ma szans na przeżycie.
W tym samym czasie Amerykanie bezskutecznie przesłuchiwali Niemoticia w sprawie handlu bronią. Pomimo braku postępów w przesłuchaniu udało im się zebrać sporą ilość poszlak na podstawie znalezionych przy Niemoticiu dokumentów świadczących o tym iż Serbowie mogą być w posiadaniu niewielkich ilości wzbogaconego uranu, wystarczającej jednak do skonstruowania bomby o mocy od 1-1,5 kilotony. Większość dokumentów była zaszyfrowana wyjątkowo skomplikowanym kodem którego złamanie zabierało Amerykanom zbyt wiele cennego czasu. Wizja skonstruowania przez Serbów broni atomowej stała się zbyt realna, a kiedy Uniwersytet Harvarda zwrócił się do ONZ w sprawie zlokalizowania wybitnego fizyka jądrowego Izeta Atomicia oraz jego zespołu naukowego z Instytutu atomistyki w Sarajewie moga stać się faktem w każdej chwili. Kiedy okazało się że Atomić wraz ze swoim zespołem znajduje się nadal w Sarajewie Amerykanie podjęli decyzję o błyskawicznej akcji mającej na celu zdobycie Serbskiego super komputera szyfrującego znajdującego się w budynku radiostacji w celu ustalenia miejsca przechowywania uranu, oraz jego jak najszybszego przechwycenia. W tym samym czasie siły ONZ ustaliły iż Atomić jest przetrzymywany przez Okrutnicia w umocnionej bazie serbskiej na terenie Sarajewa i wszystko wskazuje na to że ma własny plan awaryjny na wypadek niepowodzenia kolejnej ofensywy. Powołany na prędce sztab kryzysowy ONZ podejmuje decyzję o wysłaniu kontyngentu UNPROFOR w celu wyciągnięcia naukowców z rąk serbskich.

Regulamin

Pobierz regulamin

Zadania:

Bośniacy:
- przełamać linie obronne Serbów i zdobyć silnie umocniony sztab (kulochwyt)
- zlinczować Okrutnicia

Serbowie:
- obronić sztab
- nie dopuścić do utraty zespołu naukowego, oraz super komputera
- przeprowadzić ofensywę mającą na celu zdobycie bazy Bośniackiej i utrzymać 30 minut(wzgórze)

Amerykanie:
- zdobycie budynku radiostacji i dostarczenie superkomputera do swojej bazy
- po zdobyciu informacji z komputera zlokalizować i zdobyć bombę, oraz ją rozbroić.

ONZ:
- odbicie naukowców (balony) z rąk Serbów i dostarczenie przynajmniej jednego z nich do bazy ONZ
- pomoc Amerykanom w lokalizacji i rozbrojeniu bomby

Szczegóły techniczne:

Przy Okrutniciu, superkomputerze i naukowcach znajdują się koperty z bardzo ważnymi dla dalszej rozgrywki informacjami.
- Koperta znajdująca się przy superkomputerze zawiera informacje o miejscu przechowywania bomby atomowej (ale określony jest tylko budynek, w którym została ukryta) i może zostać otwarta dopiero po dostarczeniu go do bazy amerykańskiej.
- Bomba nie może zostać nigdzie przeniesiona.
- Koperta znajdująca się przy naukowcach zawiera fotografię bomby (żeby można było ją zidentyfikować) i można ją otworzyć tylko w momencie gdy przynajmniej jeden żywy (nie przestrzelony) naukowiec dotrze do bazy ONZ. Naukowiec jest martwy tylko wtedy gdy balon pęknie.
- Serbowie nie mogą eksterminować naukowców do momentu aż nie zostaną oni przechwyceni przez żołnierzy ONZ oraz gdy dotrą do bazy.
- Przy Okrutniciu znajduje się koperta z kodem rozbrajającym bombę (lub kluczem do kłódki jeśli nie uda się załatwić zegara elektronicznego)
- Zarówno siły ONZ jak i Amerykanie mogą współdziałać w realizacji poszczególnych zadań z Bośniakami, ale tylko ONZ może transportować naukowców i tylko Amerykanie mogą przenieść superkomputer. Klucz do bomby i samo rozbrojenie może zostać wykonane przez dowolną jednostkę.
Jeśli do godziny 14:00 Serbowie nie zdobędą bazy Bośniaków i nie utrzymają się w niej przez 30 min lub koalicja nie zdąży wcześniej rozbroić bomby, punkt 14:30 następuje eksplozja nuklearna I Sarajewo dzieli los Hiroszimy, a rozgrywka kończy się bez wyłonienia zwycięzcy.

Oprócz zasad wymienionych wyżej obowiązują zasady dotyczące medyków, granatów i używania pojazdów opancerzonych etc. zawarte w regulaminie.

Proponowany podział sił:

- Serbowie 50%
- Chorwaci 30%
- Amerykanie 10%
- ONZ 10%

14:30 Grochówka dla chętnych (dodatkowo odpłatna 7 PLN) i krótkie podsumowanie imprezy.

Mapa taktyczna

Mapa taktyczna z oznaczonymi punktami strategicznymi.

Zarejestrowani

Serbia

1. Antonio (KWN)
2. Babol (KWN)
3. Rzuf (KWN)
4. Paweł (KWN)
5. BUBA (KWN)
6. Fire (KWN)
7. Łysy (KWN)
8. Dziekus (KWN)
9. Maku (KWN)
10. Słoma (KWN)
11. Sanczo (KWN)
12. Olaf Chmielnik (KWN)
13. Giller (KWN)
14. Ice (KWN)
15. Stachu (KWN)
16. Wojtek (KWN)
17.
18.
19. Wacol (AZS)
20. BSASG (KWN)
21. BSASG (KWN)
22. BSASG (KWN)
23. Pat (AZS)
24. JQ (AZS)
25. Masiu (AZS)
26. BSASG (KWN)
27. BSASG (KWN)
28. BSASG (KWN)
29. Todd (AZS)
30. Brodacz (AZS)
31. Smarsz (AZS)
32. Sztul (AZS)
33. Lex (AZS)
34. Jakub (AZS)
35. Bartas (AZS)
36. BronekMP (KWN)
37. Vioor (AZS)
38. Qurcz (BTL)
39. Voytass (BTL)
40. Pedro (BTL)
41. Michał Woźniak (KWN)
42. Duscann (KWN)
43. Szmyciu (KWN)
44. Burii (KWN)
45. KGB (KWN)
46. Majkel (KWN)
47. Oficer (XIII Kompania)
48. Olaf (XIII Kompania)
49. Poniewa (XIII Kompania)
50. Hicheł

ONZ

1. Sergei (Vnutrenniye Voiska)
2. Samek (Vnutrenniye Voiska)
3. Kicha (Vnutrenniye Voiska)
4. Bliźniak (Vnutrenniye Voiska)
5. Wiewiór (Vnutrenniye Voiska)
6. Sznaidi (Vnutrenniye Voiska)
7. Pastel (Vnutrenniye Voiska)
8.
9.
10.

USA

1. Leon (NAM)
2. Kajus (NAM)
3. Nevi (NAM)
4. Piotras (NAM)
5. Tomeg (NAM)
6. Ponury
7. Tommy
8. 2indy
9. Hypki
10. Domino
11. Josef

Bośnia

1. Eliasz (FST)
2. Sharky (FST)
3. Baśka (FST)
4. Roger (FST)
5. OPOS1 (FST)
6. Fenris (FST)
7. Cement (FST)
8. Fellblade (FST)
9. BT (FST)
10. Bartas (FST)
11. MAX_T (Dzikusy)
12. Leszek (FST)
13. Charlles (FST)
14. Hammer
15. Zalmen (Dzikusy)
16. GROM.PL (Dzikusy)
17. Bro (Dzikusy)
18. Marecz
19. Jedker
20. Johny
21. Fox
22. Bagietka (Dzikusy)
23. Łysy (Dzikusy)
24. Szaszo (Dzikusy)
25. Brenner (Dzikusy)
26. Soda (Dzikusy)
27. Mars
28. Johnny Stick (Dzikusy)
29. Jack ONeil
30.
31. Monik
32. Famas (Dzikusy)
33. Iksu (Dzikusy)